Jdi na obsah Jdi na menu
 

Cléra

 

 

vodo-clera-postoj-dsc_1637-jo.jpg Jch, Š. ČR Cléra z Dašického zátiší

Junioršampion a Šampion ČR

se u nás narodila 16.5.2012 

DKK 1/1

DLK 0/0

DM N/N (čistý)

 

3x CAJC, 3x BOJ, 4x r. CAC, 5x CAC, 3x BOS

Nejlepší mladý speciální výstavy 2013

Vítězka speciální výstavy 2016

V2., r. CAC Evropská výstava CHP v r. 2016 z 55 fen ve třídě otevřené

 

Život se však s Clérou, bohužel, úplně nemazlil.

Původně jsem chtěla ještě rok to vydržet, než si nechám  další  štěně, ale  určitě jsem chtěla následovnici po její mamince Keisy, kvůli její úžasné povaze, kostře a mimořádně typické hlavě .

Když jsem viděla těch 5 hezkých fenek v tomto vrhu C, tak jsem to přehodnotila a rozhodla se, že nebudu čekat. Své  rozhodnutí jsem ocenila   později, protože Keisy již žádná další štěńata neměla.

Cléra dostala do vínku od obou rodičů něco. Po mamince (Jch. a Ch. ČR  Keisy z Dašického zátiší) silnou  kostru, velmi pěkné osrstění  a velkou lásku k aportům. Bez ohledu na to zda jde  balonek, nebo o  klacek.

Po tatínkovi  (Jch., Ch. ČR Funny z Aglobern) zase  třeba   DKK, znaky a oproti mamince přeci jen lehce  delší ucho.

Na proporcích hlavy se podíleli oba rodiče.

Cléra má perfektní tělesnou stavbu, což se projevuje kromě postoje také  na velmi pěkném pohybu.

Tyto všechny klady se projevují na hodnoceních z výstav, které Cléru navíc celkem bavily  dokonce i v hlučných halách. (Je tam totiž tolik kamarádů, které ještě nezná wink).

Takže  krom jedné  výstavy jsme si domů od května 2013 do dubna 2014  vždy  vezli  tituly a  výstavní posudky , které vypadaly někdy  i takto:

20-ceti měsíční fena, celkově výborná představitelka plemene s výborným pohybem.

Národní výstava psů  4.1.2014      rozhodčí M. Václavík

 

Těsně před bonitací v dubnu 2014 Cléra utrpěla  velmi vážný úraz nohy.

Následovala několikaměsíční velmi náročná léčba léčba se zpočátku  nejistým výsledkem. Naštěstí se neobjelila komplikace v podobě infekce a díky našim ,,Panům doktorům,, a díky schopnosti regenerace mladého organismu se léčba zdařila.

Výstavy potom ,,šly stranou,,. 

Cléra absolvovala bonitaci a v květnu 2015 přivedla na svět své první potomstvo - vrh J. Odchovali jsme 2 fenky  a 2 pejsky a nešlo to jinak, než si jednu  hned nechat. Tady jsem opravdu nemohla nic nechat náhodě. Fenka Jeisy je na výstavách také úspěšná smiley, má ještě bohatší osrstění a hlavu podobnou mamince.

V roce 2016 pak přivedla na svět vrh L. S tatínkem Daemonem Vita canina  se jim potomstvo mimořádně zdařilo. Pejsci Lear a Lucky Lucke  (oba Junioršampioni, ale také několikrát BOB)  toho do roka stihli hodně. V roce 2017 nádherný vrh R.

Krátce  po předání štěńat majitelům jsem se po váhání  rozhodla Cléru přihlásit na několik významných výstav. Především na 1. Evropskou výstavu plemene.  Následovaly 3 krásné úspěchy. Přesto mám stále na mysli, jak jsem slzela v době Cléčiny léčby nad titulní akční  fotografií  klubového zpravodaje, s myšlenkou jestli si ještě někdy bude v běhu nadhazovat aport, jako to dělala před úrazem. To co si  prožila ale nezapomněla ani Cléra.

 

vodo--clera-postoj-zima-dsc_1672.jpg

clera-z-dasickeho-zatisi-dsc_0362-s-klackem-.jpg

 

a-na-web-dsc_0409-up.jpg

únor 2014

a mé oblíbené momentky

vodo-cl-momentka-dsc_0249-or.jpgvodo-clera--akcni-s-klac-dsc_0459.jpg